کوفته اسفناج

“کوفته اسفناج”
موادلازم:
برنج: ١ پیمانه
اسفناج: ۵ برگ
تخم مرغ: ٢ عدد
سیر: ۵ حبه
فلفل دلمه ای کوچک: ۱ عدد
زعفران: ۱/۲ قاشق چای خوری
نمک: ۱ قاشق غذاخوری
روغن سرخ کردنی: به مقدار لازم

مواد لازم برای سس تمرهندی:

آب: ۳/۴ پیمانه
تمر هندی: ۱/۲ پیمانه
پیاز کوچک: ۱/۴
گشنیز خرد شده: یک قاشق غذاخوری
طرز تهیه:
ابتدا برنج را به‌ حالت كته می پزیم. بعد از پختن، برنج‌‌ را چرخ می کنیم.
اسفناج های شسته شده را درون مخلوط كن با سير و فلفل دلمه ای مخلوط می کنیم تا کاملاً له شوند.
بعد آن ها را با برنج چرخ شده در ظرفی با هم مخلوط می کنیم. زعفران پودر شده را به مواد اضافه می کنیم و مرتب هم می زنیم تا تمام مواد به خوبی مخلوط شوند. تخم مرغ و نمک را نیز اضافه و هم می زنیم.

طرز تهیه سس تمر هندی:
در یک ماهیتابه ی کوچک تمرهندی را همراه ۳/۴ پیمانه آب ریخته و چند دقیقه می جوشانیم تا تمرهندی نرم شود. هسته‌های سفت آن را با دست یا به کمک قاشق درمی آوریم، سس را از روی حرارت بر میداریم تا خنک شود. پیاز و گشنیز را در غذاساز می ریزیم تا خرد شوند، سپس مایه‌ی تمرهندی را به آن اضافه و دوباره مخلوط می کنیم. ( اگر مایل باشیم می‌توان به این سس ترش و غلیظ، کمی آب یا فلفل تند اضافه کرد ).
ماهیتابه‌ی عمیقی را با روغن فراوان روی حرارت می گذاریم. یک لیوان آب دم دست قرار می دهیم و یک قاشق غذاخوری برای ریختن خمیر در روغن در آب می گذاریم. ( گذاشتن قاشق در آب کمک می‌کند خمیر کمتری به آن بچسبد و راحتتر بتوان با آن کار کرد. )
بعد از داغ شدن روغن، یک قاشق از خمیر را گرد می کنیم و با احتیاط آن را در روغن می ریزیم. و به ترتیب تمام‌گلوله ها را در روغن سرخ می کنیم، با قاشق مرتب گلوله‌ها را جابه‌جا کرده تا خوب و یک‌نواخت طلایی و برشته شوند. بعد آن‌ها را از روغن درآورده و روی حوله‌ی کاغذی می گذاریم. در نهایت در ظرف می چینیم و با سس تمرهندی سرو می کنیم.
نوش جان

4 دیدگاه برای “کوفته اسفناج”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *