کبه عربی با سس تمر هندی چیلی

“کبه عربی با سس تمر هندی چیلی”
مواد لازم:
برنج: ٢ پیمانه
گوشت چرخ کرده: ٣٠٠ گرم
کشمش پلویی: ١ پیمانه
پیاز درشت: ١ عدد
سبزی معطر: ۱ پیمانه
نمک و فلفل، زردچوبه، کاری: به میزان لازم
روغن: به میزان لازم
مواد لازم برای سس:
تمبر هندی:  نصف بسته
سرکه: ١ پیمانه
فلفل قرمز: به میزان لازم
سس گلوریا و کچاپ: به اندازه دلخواه
طرز تهیه:
ابتدا پیاز را خلال کرده و سرخ میکنیم تا طلایی شود، گوشت را به پیاز اضافه کرده و تفت میدهیم، در این مرحله زردچوبه، فلفل و نمک و کاری را به گوشت اضافه میکنیم، سپس سبزی را اضافه کرده با مواد مقداری تفت میدهیم و در آخر کشمش را اضافه کرده و بعد از چند دقیقه از روی شعله بر میداریم، مواد داخل کبه آمادست.
برنج را با ٣ الی ۴ پیمانه آب و مقداری نمک و زردچوبه روی شعله میگذاریم، به حدی که برنج پخته شود و بتوان به حالتی خمیری درآورد و به آن شکل داد.
اجازه میدهیم کمی سرد شود، سپس آن را چنگ میزنیم و به اندازه یک تخم مرغ بر میداریم، به اندازه کف دست باز کرده و مقداری از مواد گوشتی را وسط آن میگذاریم و به هر شکلی که دوست داریم در میاوریم، اگر برنج به دستتان میچسبد مقداری آب ولرم جلوی دستتان داشته باشید و دست را کمی نمناک کنید.
اکنون کبه های آماده شده را در روغنی که از قبل داغ شده سرخ کنید تا برشته شود (در ظرفی عمیق به صورتی که کبه در روغن غوطه ور باشد).
طرز تهیه سس:
تمبر هندی را در مقداری‌ آب جوش خیس کنید، بعد از چند دقیقه آن را له کرده و از صافی رد کنید که شیره آن گرفته شود، سرکه را اضافه کنید و مقداری نمک، فلفل قرمز و سس گلوریا تند و سس کچاپ به آن اضافه کرده و خوب باهم مخلوط میکنیم، به این شکل سس آماده میشود.
نوش جان
@aizadfood

3 دیدگاه برای “کبه عربی با سس تمر هندی چیلی”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *