پیراشکی گوشت

پیراشکی گوشت
مواد لازم:
آرد ۴۰۰-۵۰۰گرم
خمیرمایه ۱ق غ =۷گرم
شیر ۱/۲ ل
آب ولرم ۱/۲ ل
شکر ۲ق چ
نمک ۱ق چ
روغن مایع ۶ق غ
تخم مرغ ۲عدد(یکی کاملا برای خمیر و یکی فقط سفیده ش داخل خمیر و زرده برای رومال)

مواد میانی:
گوشت چرخ کرده ۲۰۰گرم
پیاز متوسط یک عدد
قارچ ۲۰۰گرم
پنیرپیتزا ۱۰۰گرم
فلفل دلمه ای ۱عدد
نمک و ادویه های دلخواه
رب یا کچاپ به مقدار دلخواه

آب ولرم(حدود ۴۰درجه که گرماش با انگشت کوچیک حس بشه ولی نسوزونه) رو با شکر مخلوط و خمیرمایه رو روش میریزیم و تا حدی مخلوط و روشو میپوشونیم جای نسبتا گرم میزاریم حدود ۱۰دقیقه تا عمل بیاد(باید کف کنه و بالا بیاد .اگه ته نشین بشه یعنی خمیرمایه فاسد بود یا آب مورد استفاده دماش مناسب نبوده.)

تو ظرف بزرگی نصف آرد رو ریخته و تخم مرغها و روغن و نمک و شیر و مایه خمیر عمل اومده رو داخل گودی وسط آرد میریزیم و با قاشق مخلوط میکنیم. اگه مخلوط خیلی شل بود مابقی آرد رو به تدریج اضافه میکنیم. وقتی خمیر جمع شد با دست مخلوط میکنیم و باز آرد کم کم میریزیم تا خمیر نرمی که بدست نچسبه درست بشه. بعد خمیر رو داخل کاسه یا روی یه سطح صاف آردپاشی شده ورز میدیم و بعد داخل کاسه میزاریم و روشو با سلفون میپوشونیم و تو یه محیط نسبتا گرم قرار میدیم(تابستون تو محیط اشپزخونه  و زمستون کنار بخاری یا شوفاژ ) بمدت ۱-۲ ساعت اجازه میدیم خمیر استراحت کنه که حجمش ۲-۳برابر بشه.
بعد خمیرو دوباره ورز میدیم که پفش بخوابه و با وردنه باز میکنیم و با کاتر گرد کات میزنیم و به کمک پیراشکی زن و بعد گذاشتن مواد میانی دلخواه میبندیم یا با دست میپیچیم دورشو .روی سینی فر کاغذروغنی میندازیم روی اون چیده و با زرده تخم مرغ رومال میزنیم و کنجد میپاشیم.
داخل فر گرم شده از قبل با دمای ۱۷۵درجه میپزیم.بهتره داخل فر یه ظرف پر از آب قرار بدین تا محیط مرطوب بشه و خمیر خشک نشه.
طرز تهیه مواد میانی:
پیاز را ریز خرد کرده و در حد سبک شدن تفت میدهیم و سپس گوشت را اضافه و به کمک کفگیر یا قاشق کاملا باز میکنیم تا گلوله ای باقی نماند. سپس قارچ جداگانه تفت داده شده و فلفل دلمه ای مکعبی ریز خرد شده را اضافه و مقداری تفت میدهیم. در همین حین ادویه های دلخواه از جمله اویشن و فلفل سیاه و نمک را اضافه میکنیم. در اخر در صورت تمایل ۱-۲ق غ رب یا کچاپ اضافه و حدود ۲دقیقه حرارت میدهیم تا مواد جا بیافتد. بعد دز خنک شدن مواد، پنیرپیتزا را اضافه و داخل خمیر حدود ۱ق غ از مواد میگذاریم.

1 دیدگاه برای “پیراشکی گوشت”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *