همبرگر خانگی

همبرگر خانگی
مواد لازم:
گوشت گوساله بدون چربی: ۶۰۰ گرم
پیاز رنده شده: ۲ عدد
مغز نان باگت: ۱ پیمانه
شیر: به مقدار لازم
آرد سوخاری: ۱پیمانه
سس خردل: ۱ قاشق چایخوری
خامه : ۱ قاشق چایخوری
نمک و فلفل سیاه : هرکدام ۱ قاشق چایخوری
زرده تخم مرغ: ۱ عدد
طرز تهیه:
ابتدا گوشت را ۳ بار چرخ میکنیم، و از شب قبل داخل یک ظرف، با درب بسته محکم در یخچال میگذاریم. بعد از آن گوشت را حسابی ورز میدهیم تا حالت چسبندگی پیدا کند. پیاز را رنده ی ریز کرده و اگر آب زیادی داشت آب آن را گرفته و به گوشت اضافه میکنیم. شیر را تا حدی که فقط مغز نان ها خیس شوند اضافه میکنیم.( زیاد ریخته نشود فقط در حد خیس شدن و به مواد بالا اضافه میکنیم ). سس خردل، خامه، نمک، فلفل سیاه و زرده تخم مرغ را اضافه کرده و خوب مخلوط میکنیم، و مواد را ۱ ساعت در یخچال استراحت میدهیم.
بعد از یک ساعت اگر دستگاه در دسترس بود داخل دستگاه در غیر این صورت از انواع درب های شیشه و … میتوان استفاده کرد.یک سلفون زیر درب گذاشته و یک تکه گوشت را در داخل پودر سوخاری میغلطانیم و بعد داخل ظرف گذاشته و دوباره یک سلفون روی آن کشیده و صاف میکنیم. قُطر همبرگر حدودا نیم سانت باشد.
سپس ظرف مناسبی را بدون روغن حدودا پنج دقیقه میگذاریم تا داغ شود و بعد روغن را اضافه کرده و همبرگر را میگذاریم تا سرخ شود.
بعد از آنکه همبرگر کاملاً سرخ شد، داخل نان باگت را با سس آغشته کرده، همبرگر را داخل نان باگت گذاشته و روی آنرا به دلخواه خیارشور، کاهو و گوجه گذاشته و میل میکنیم.
نکته: برای اینکه همبرگر ما جمع نشود و تماما یک دست پخته و مغز پخت شود یک آجر را فویل میپیچیم و بر روی همبرگر میگذاریم. حدوداً ۳ تا ۴ دقیقه بماند و بعد آن طرف دیگر دوباره آجر گذاشته و سپس سرخش میکینم.
نوش جان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *