فسنجان با مرغ

طرز تهیه فسنجان با مرغ
(مناسب برای چهار نفر)
مواد لازم:
پیاز: ۱عدد
رب انار (ترش یا شیرین): ۱ پیمانه
مغز گردو آسیاب شده: ۳۰۰ گرم
مرغ (سینه، ران یا فیله): ۴ تکه
نمک، زردچوبه: به میزان لازم
شکر: به میزان لازم
زعفران: به میزان لازم

طرز تهیه:
پیاز را رنده کنید و در مقداری روغن تفت دهید تا رنگ عوض کند. سپس کمی زردچوبه اضافه کنید. مرغها را اضافه کنید و با پیازها تفت بدهید تا رنگ عوض کنند. حالا نوبت اضافه کردن گردوهاست. گردوها باید از قبل خیلی خوب چرخ شده باشند.
آنها را هم با پیاز تفت دهید، تا خامی گردو گرفته شود. وقتی رنگ گردوها عوض شد، به آن پنج یا شش پیمانه آب اضافه کنید تا شروع به روغن انداختن کند. قابلمه را برای حداقل سه ساعت روی شعله ی ملایم بگذارید و اجازه دهید رنگ خورش عوض شود و از قهوه ای روشن به قهوه ای تیره تغییر کند. این تغییر رنگ فقط به خاطر گردوهاست و هنوز رب انار اضافه نشده است. وقتی خورش به غلظت مناسبی رسید، رب انار را اضافه می کنیم، میزان تُرشی رب انار بستگی به ذائقه ی شما دارد. اگر ترشی آن زیاد باشد میتوانید با چند قاشق شکر، طعمش را شیرین تر کنید.‌ بعد از افزودن رب انار، کمی زعفران بریزید و یک ساعت دیگر صبر کنید تا خورش جا بیفتد.
این خورش را همراه پلو سِرو کنید.
نوش جان

*نکته:
_می توانید به جای اینکه از ابتدا مرغ را با پیاز تفت دهید، جداگانه سرخ کنید و یک ساعت قبل از خاموش کردن شعله آن را به خورش اضافه کنید.
پ.ن: گردوی چرخ شده ی درجه یک برای تهیه ی فسنجان را می توانید از طریق پیج اینستاگرام آیزادفود و همچنین وب سایت https://aizadfood.com سفارش دهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *