شیرینی نخودچی

شیرینی “نخودچی”
مواد لازم:
آرد نخودچی: ۵۰۰ گرم
پودر شکر یا پودر قند: ۲۵۰ گرم
روغن جامد: ۲۵۰ گرم
پودر هل: ۱ قاشق چایخوری
طرز تهیه :
پودر قند و روغن را در ظرفی ریخته و حدود دو دقیقه با همزن برقی هم میزنیم، بعد از دو دقیقه هم زدن، پودر هل را هم اضافه کرده و هم میزنیم تا کرم رنگ شود. سپس آرد نخودچی الک شده را اضافه کرده و هم میزنیم تا آرد به خورد روغن برود و با دست، خمیر را ورز میدهیم تا جمع شود، از ورز دادن زیاد خمیر جداً خودداری کنید چون نرم شده و به روغن میافتد. خمیر را هم میتوانیم فوراً قالب زده و یا برای یک تا دو ساعت در کیسه فریزر در جای خنک استراحت بدهیم و سپس قالب بزنیم. کف سینی فر را کاغذ روغنی انداخته و شروع به قالب زدن شیرینی ها میکنیم.
خمیر را در یک سینی و با دست، پهن میکنیم. قطر خمیر را با کاتر گل پنج پر، یا هر قالب دلخواه اندازه میزنیم، سپس قالب را در آرد برنج زده و تکان میدهیم و شروع به قالب زدن میکنیم. گل های قالب زده را با فاصله ی کم در سینی فر چیده و روی هر شیرینی را با یک تکه خلال پسته یا مقداری پودر پسته و یا زعفران غلیظ دم کرده تزیین میکنیم.
سینی را در فر از قبل گرم شده با حرارت ۱۶۰ درجه سانتی گراد و در طبقه وسط فر قرار میدهیم. بستگی به میزان حرارت فر از یک ربع تا بیست و پنج دقیقه زمان میدهیم تا شیرینی ها پخته شوند. مراقب شیرینی ها باید باشیم که زیاد پخته نشوند و زیر شیرینی ها تیره نشود.
سینی را از فر خارج کرده و اجازه میدهیم تا گرمای‌ شیرینی ها کامل برود و به‌ اصطلاح ولرم شوند. شیرینی ها را خیلی با احتیاط در ظرف مورد نظر چیده و اجازه میدهیم کاملا خنک شوند.
نوش جان

3 دیدگاه برای “شیرینی نخودچی”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *