شیرینی ناپلئونی

“شيرينی ناپلئونی”
مواد لازم:
آرد کاملا سفید: ۳۰۰ گرم
کره : ۱۵۰ گرم
تخم مرغ: ۱ عدد
روغن مایع: یک قاشق سوپخوری
جوهرلیمو: یک دوم قاشق چایخوری وانیل: یک دوم قاشق چایخوری
نمک: یک قاشق چایخوری
آب خنک: یک فنجان
طرز تهیه خمیر هزارلا:
برای تهیه خمیر هزارلا ابتدا در کاسه بزرگی آرد را ریخته و، وسط آن را گود میکنیم، در ظرف دیگری تخم مرغ، روغن مایع، جوهرلیمو، آب و نمک را مخلوط کرده و آن را به آرد اضافه میکنیم تا خمیر صاف و یک دستی به عمل بیاید. خمیر را یک ساعت می گذاریم بماند تا جا بیفتد.
روی سطح مسطحی آرد پاشیده، خمیر را به قطر ۲ سانتی متر به شکل مربع پهن کرده و کره را در وسط خمیر جای می دهیم. چهارگوش خمیر را روی کره کشیده و با وردنه آرام آرام روی خمیر ضرباتی وارد کرده تا کره نرم شود. سپس خمیر را به ضخامت یک سانتی متر پهن کرده و آن را شش لا، تا زده و در جای خنک گذاشته، و پس از ۲۰ دقیقه خمیر را مجدداً پهن کرده و به قطر یک سانتی متری باز میکنیم و این بار برعکس دفعه گذشته، عرض خمیر را طول خمیر قرار داده و شش لا، تا میزنیم و در جای خنکی گذاشته و باز بعد از ۲۰ دقیقه عمل دفعه گذشته را تکرار کرده و هر بار آرد اضافه روی خمیر را با برس کنار زده و ۶ بار خمیر را باز و بسته میکنیم و در دفعه آخر آن را به قطر یک سانتی متر پهن میکنیم.
طرز تهیه شیرینی ناپلئونی:
خمیر هزارلا را به شکل مربع یا مستطیل به قطر ۵/۱ تا ۱ سانتی متر باز كرده و در سینی فر میچینیم و آن را در وسط پنجره فر روی درجه ۴۰۰ درجه فارنهایت، مدت ۲۰ دقیقه قرار می دهیم تا شیرینی ها پف کرده و بپزند.
بعد از پخت، خمير را از وسط برش زده و به دو قسمت تقسيم ميكنيم، خامه قنادی را فرم داده و بين لايه ها را خامه قنادي ميزنيم . روي شيريني ها را با پودر قند و پودر پسته تزئين ميكنيم.
نوش جان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *