اسنک نودل پیچ

طرز تهیه اسنک نودل پیچ
مواد لازم برای ۱۰ عدد اسنک
نودل: یک بسته کوچک
سوسیس: ۵ عدد بزرگ
تخم مرغ: ۱ عدد
سیب زمینی: ۱ عدد
نمک و فلفل: به اندازه لازم
سیخ کباب چوبی : ۱۰ عدد
چشمانتان را ببندید و تصور کنید در خیابان های اندونزی قدم میزنید و به زودی جشن خیابانی شروع می شود. کمی احساس گرسنگی می کنید اما وقت شام نیست و دلتان فقط یک لقمه ی کوچک می خواهد. به اطراف نگاهی می اندازید. تعداد زیادی غذافروشی های سیار می بینید، آشپزخانه های کوچکی سوار بر چرخ دستی های کوچک. چه چیزی میل دارید؟ با اسنک نودل موافقید؟

طرز تهیه :
در قابلمه یا ماهیتابه بزرگ آب را به جوش بیاورید و کمی نمک و ادویه به میزان دلخواه اضافه کنید. نودل ها را به آرامی در آب جوش قرار دهید و فقط گاهی با چنگال بین رشته های نودل فاصله ایجاد کنید تا بهم نچسبند اما سعی کنید نظم شان حفظ شود. بعد از ۳ تا ۵ دقیقه نودل را آبکشی کنید و با آب سرد بشویید و اجازه دهید آب کاملا خارج شود.
سوسیس و سیب زمینی (سیب زمینی در اندونزی رایج نیست اما طعم بسیار خوبی دارد) را به عنوان مغز اسنک استفاده می کنیم. آنها را آبپز یا سرخ کنید. پس از پخت در قطعات بزرگ تکه تکه کنید و به سیخ بکشید. سپس رشته های نودل را به دور آن ها بپیچید. نگران نباشید! نودل و ماکارونی به قدر کافی چسبنده هستند و این مرحله بسیار راحت است.
یک تخم مرغ را خوب بزنید تا یکدست شود و با نمک و ادویه های دلخواه مزه دار کنید. سپس نودل پیچ ها را در تخم مرغ بغلتانید. حالا اسنک ها برای سرخ شدن آماده هستند. اسنک ها را در سرخ کن یا مقدار زیادی روغن داغ در ماهیتابه سرخ کنید. اجازه بدهید طلایی شود. سپس در ظرفی قرار دهید تا روغن آن خارج شود.
چشمانتان را ببندید! اسنک ترد و خوشمزه تان آماده است و جشن، به زودی آغاز می شود!
نوش جان ❤

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *